utorok 21. júla 2015

Mandľový tvar nechtov- ako na to- jednoduchý návod!

Ahojte,
dnešný článok bude takou malou pomôckou, ako si jednoducho spilníkovať nechty do oblého tvaru tzv. mandľového tvaru. Tento tvar nechtu je momentálne veľmi populárny a musím povedať, že mne osobne sa páči viac ako, keď mám nechty hranaté. Mandľový tvar nechtu opticky predĺži nechty a aj ruky, takže je ideálny pre tie z Vás čo máte krátke ruky, či malé nechtové lôžka. 


Manikúra vyzerá podľa mňa elegantnejšie a ženskejšie. Na to, aby sa dal tento tvar docieliť musia mať nechty určitú dĺžku, aby sa dalo jednoducho z čoho pilníkovať. Moje nechty boli dosť dlhé, len neboli rovnako dlhé, ale nechcela som už čakať a nechty som si aj napriek  nerovnakej dĺžke spilníkovala na tvar mandle.
Ako docieliť tzv. mandľový tvar nechtu? Je to jednoduché. Tenkou fixkou si nakreslite tri čiary. Jednu čiaru si nakreslite na stred nechtu a dve po ľavej a pravej strane nechtu, ktoré budú smerovať od stredovej čiary dole jemným oblúkom (predstavte si ako vyzerajú mandlové oriešky). Potom si už len zoberte pilník a nechty pilníkujte po fixkou nakreslené pomocné čiary.

Pre lepšiu predstavu tu je malý fotopostupAký tvar nechtov sa Vám páči viac? Mandľový alebo hranatý?

15 komentárov:

 1. Ja mám moc krátke nechtíky na takýto tvar, ale veľmi sa mi páči :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. z krátkych by sa tento tvar moc nedal spraviť, nechty musia byť dlhé, aby to všetko pekne vyniklo :)

   Odstrániť
 2. Pěkné nehty,. skvělý článek..:-)

  http://wormake.blogspot.cz/2015/07/recenze-purex.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. mne sa naopak tento tvar nechtov nikdy nepáčil a ani nepáči, príde mi strašne neprirodzený. Ale je to vec vkusu a každému sa páči niečo iné. Za mna určite hranatý.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. každému sa páči niečo iné, mne sa tento tvar vždy páčil, no dlho som sa naň nevedela nejako odhodlať :)

   Odstrániť
 4. Ďakujem veľmi za tento článok, keď mi ešte trochu porastú, idem na to :) aj keď momentálne ich mam dlhé asi tak ako ty :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neni zač :) Určite nechaj ešte nechty trochu narásť, aby sa ti lepšie pilníkovali a v prípade, keď pilníkom moc zoberieš z nechtu, tak pri dlhom to ľahko opravíš :)

   Odstrániť
 5. Super článok, nemám síce také dlhé nechty, ale to len preto, že ich zakaždým úplne spilníkujem lebo sa mi nepáči ich tvar. Ale toto skúsim :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já nevím, mě se více líbí hranatý tvar nehtů. Ale moc pěkný návod.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Máš krásne nechty, aj prirodzene majú úžasný tvar :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Vyzerá to super :)
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Mně se teda více lbí nehty mandlového tvaru, protože mi přijde, že hranaté se více lámou. :( :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Veľmi pekný návod. Škoda, že mojim nechtíkom sa príliš rásť nechce, ale jedného dňa keď už konečne budú dosť veľké, tak im dám zrovna takýto príjemný tvar.. Vďaka za návod ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nie je zač, no tie moje momentálne sú úplne krátke a tiež čakám kým vyrastú, aby som si ich mohla opäť takto spilníkovať :)

   Odstrániť