štvrtok 3. októbra 2013

Tarika maska na stopy po akné

Ahojte,
dnes by som Vám chcela predstaviť jednu moju obľúbenú prírodnú masku.
Jej presný názov je Tarika akné od Ecce Vita. Túto firmu na výrobu kozmetiky nepoznám a je to jediný produkt, ktorý od nich mám. Je to kozmetika pochádzajúca z Indie a jedná sa o čisto prírodnú ajuverdskú kozmetiku.


Prejdem k spomínanej maske. Kúpila som ju cez stránku www.bionatural.sk v ponuke majú dve balenia tejto masky menšie má 20g a väčšie 50g. Ja som si po prvý krát objednala to menšie, lebo som túto masku nepoznala a nikde o nej som nečítala žiadne recenzie. Maska obsahuje 100% prírodné zložky a je bez konzervantov.


Ako už samotný názov hovorí je určená na aknóznu pleť. Na stránke sa píše o nej to, že by mala postupne odstrániť stopy po akné a to bol hlavný dôvod, prečo som si túto masku kúpila. Taktiež by mala odstrániť aj drobné jazvičky po akné.
Odporúča sa ju na pleť dávať 1-2 krát za deň. Je to taký akoby ílový jemný prášok, ktorý mi vôňou pripomína kari korenie, takže tá vôňa je dosť prenikavá. Tento prášok sa rozrába buď čistou vodou alebo mliekom. Ja ju väčšinou rozrábam mliekom, skúšala som aj vodou, ale rozdiel som nepostrehla, takže je jedno čím sa rozrobí.
Do misky si nasypem jednu malú lyžičku a potom pridám trochu mlieka, zamiešam na kašu, nie moc hustú ani riedku, ale takú akurát, aby sa potom dala dobre naniesť na tvár.
Na pleti nechám pôsobiť cca. 20 minút, maska na pleti riadne stuhne, až tak, že sa mi nedá usmievať :)
Potom masku len zmyjem vodou a pleť osuším do uteráka. Takto si ju dávam ráno a potom večer pred sprchou. Na pleti spočiatku cítiť také štipkanie, čo spôsobujú látky v nej obsiahnuté. Po zotretí je pleť trošku červenkastá, ale to po chvíli prejde.
Určite Vás zaujíma, či maska naozaj stojí za to a či mi pomohla. Musím povedať, že zo začiatku som bola maskou uchvátená, keď som spotrebovala menšie balenie, hneď som si objednala to väčšie v kelímku. Ja na mojej pleti jazvičky po akné moc nemám, ale drobné fliačky či sfarbenia áno. Po mesiaci intenzívneho používania musím povedať, že rozdiel som zaznamenala, tie sfarbenia troška vybledli a pleť sa mi o niečo vyhladila. Zas to nie je taký rozdiel akoby som bola na nejakom kozmetickom zákroku.
S maskou som si dala na čas prestávku, lebo mi dosť vysušila pleť, to je jediný mínus. Prvé dni som ju používala ozaj dva krát za deň, čo je asi dlhšiu dobu používania veľa, postupne som si ju potom dávala, tak každý druhý deň.


Na stránke sa tiež píše, že pravidelným používaním sa môžu odstrániť rôzne kožné ochorenia, skúste popozerať možno Vám v niečom pomôže.


Skúšali ste už túto masku alebo iné ajuverdske pridukty?

4 komentáre:

 1. Wow, díky za doporučení, něco takového by se docela bodlo, super článek:-)
  Glamour and Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. presne také niečo by som potrebovala určite ju omrknem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tak na to se určitě mrknu :) BTW: můj blog : http://mynewblogblogbytess.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. táto maska je skvelá, môžem len vrelo odporúčať!!!!!!

  OdpovedaťOdstrániť