sobota 20. januára 2018

Inika Organic Liquid Foundation!

Vitajte pri ďalšom článku. Tentokrát som si zobrala na mušku jeden z mojich bio prírodných mejkapov, ktoré za posledné asi dva roky skúšam. S prírodnými mejkapmi je to u mňa ako na hojdačke. Veľa záleží na tom v akom stave je moja pleť, keď nemá svoj deň a trápi ma akné a nedokonalosti, tak po prírodnom mejkape väčšinou nesiaham alebo len po overenom mejkape od So Bio Etic- recenzia TU, takže ich stále striedam s tými konvenčnými z drogérie. Keď ma naopak moja pleť časom poteší a som s ňou spokojná, vtedy veľmi rada použijem prírodný mejkap. Naposledy ešte niekedy koncom minulej jari alebo začiatkom leta som si kúpila prírodný mejkap austrálskej organic certifikovanej značky Inika. Mejkap navyše obsahuje aj kyselinu hyaluronovú a 73% prírodných zložiek, čo je určite veľké plus.

 Mejkap sa nachádza v praktickom kvalitnom plastovom prevedení s pumpičkou, nič nikde nevyteká a nie je potom nič špinavé. Dávkovanie je veľmi jednoduché a väčšinou mi stačí na celú tvár jedna pumpička. Mejkap nanášam pomocou štetca na mejkap od Petry Lovely Hair :) ten štetec mám inak veľmi rada a mám ho už fakt nejaký ten rok a pri každodennom používaní a častom umývaní nevidno na ňom nejaké zásadné známky používania.

Späť však k mejkapu, keď ho už mám nanesený na pleti, tak nakoniec ho ešte zapracujem vlhkým beauty blenderom, lebo inak by bolo mejkap na pleti dosť vidieť. Čo je asi jeden z nedostatkov tohto mejkapu, že ho treba poriadne do pleti zapracovať a pomerne rýchlo, lebo pri pomalej aplikácií sa môže stať, že sadne na pleť a už ťažko s ním pohnete a ak áno, tak potom vidno na pleti šmuhy. Toto je ale asi bežná vlastnosť prírodných mejkapov, ktoré neobsahujú silikóny. Mám ich vyskúšaných už niekoľko a skoro pri každom treba mať naponáhlo.


Čo sa konzistencie týka tak tá je dosť ľahká- fluidná. Mejkap po dôkladnom zapracovaní na pleti drží takmer celý pracovný deň. Vyzerá prirodzene. Ak však čakáte od neho prekrytie väčších nedokonalostí, tak na to radšej zabudnite. Preto ho ja používam len vtedy, ak moju pleť netrápi akné, lebo to tento mejkap nezakryje. Skôr zjednotí tón pleti, aby vyzerala lepšie. Mejkap pleť vôbec nevysušuje ani nezvýrazňuje suché miesta na tvári, možno aj vďaka tomu že neobsahuje alkohol. Odtieň s názvom Nude, ktorý som si vybrala mi sadol úplne dokonale a počas dňa neoxiduje. Na výber je našťastie dosť široké množstvo odtieňov.

Zloženie mejkapu je naozaj kvalitná porcia dobrých látok ako napr. aloe vera, jojobový olej, výťažky zo zeleného čaju, kokosový olej ...ďalej viď foto...
Keďže ide čisto o výlučne prírodný produkty, tak sa v ňom nenachádzajú ani umelé farbivá, či parfumácia. Inika je vegánska kozmetika a netestuje na zvieratách. 
 Vo svojej ponuke má naozaj zaujímavé produkty ako napr, krémové lícenky, či púdre. Ceny sú už o niečo vyššie. Mejkap stojí okolo 30 eur, má 30 ml a doba použitia je jeden rok. Ja som ten svoj kupovala na stránke www.ecco-verde.com .Napíšte mi v komentároch, či poznáte túto prírodnú značku z Austrálie. Neviem, či si mejkap budem kupovať znova, možno, ale teraz mám na mojom pomyslenom wishliste niečo od 100% Pure, tak ak máte nejaké zaujímavé typy sem s nimi.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára